Bylo nebylo… Kniha pro děti (i dospělé) za 222 Kč namísto 444 Kč.
A není to žádná pohádka! ;)


Když byl Leo malý, povídal mu můj nepálský manžel pohádky. Pohádky z Nepálu. Už dávno jsem je sepsala, ale pak nějak upadly v zapomnění. Na světlo je tahám teď a vydávám spolu s příběhem o tom, jak malý Leo potkal v Himálaji Yetiho. Co myslíte, bude to strašidelné, kamarádské či život měnící setkání?! Anebo všechno zároveň…?

Leo se posadil na ledovou zemi a podrbal se za ušima. Jak se tak drbal a přemýšlel, omylem mu sklouzla čepice z ucha a nepříjemně ho zastudilo. Pak mu na hlavu spadla hrouda studeného sněhu, až se zimou oklepal. Takhle si tedy svůj výlet nepředstavoval.

Šestiletý klučina s naducanou bundou, vlněným svetrem a botami vysokými až pod kolena seděl uprostřed sněhové závěje. Trochu to vypadalo jako iglú, nebo spíš jakási titěrná zmenšenina iglú. Velká tak akorát na jednoho malého kluka. Sotva tam mohl rozpřáhnout ruce. Vyhrabal si to sám a tunelem, kterým se sem dostal, pořád svítilo trochu světla.

„Pomóc…!“ zkusil zavolat, i když moc nečekal, že by se něco stalo, natož že by mu někdo přiběhl na pomoc. O to větší bylo Leovo překvapení, když se tunýlkem protáhla obrovská chlupatá tlapa…

Jak to bylo dál? Dozvíte se ještě před Vánoci. Pokud teda knížku nepořídíte rovnou už jako vánoční dárek! Ilustruje úžasná Terilla...

NYNÍ PŘEDPRODEJ: ÓBR SLEVA! Můžete si vybrat i variantu s překvapením (možná to bude dárek z Nepálu 😉)!


Pohádková kniha

Pohádková kniha

444 Kč
222 Kč
18 €
11 € na Slovensko


Pohádková kniha s překvapením

Pohádková kniha s překvapením

499 Kč
299 Kč
20 €
13 € na Slovensko


V čem je tato knížka jiná?


Tradiční nepálské pohádky tak, aby bavily i dnešní děti! Kde jinde (v Česku :)) seženete autentické příběhy, které povídají babičky a maminky dětem v podhůří Himálaje?! Vynasnažila jsem se jim dát šmrnc, aby se líbily dětem (i dospělým!) z “druhé strany světa”.

Děti si ani nevšimnou, že se učí. 😉 Čím se liší příroda u nás a v jihovýchodní Asii? Jak to vypadá v nejvyšších horách světa? Jaká zvířata žijí v Nepálu a okolních zemích? Jak tam žijí lidé a v co věří? Možná se něco zajímavého dozvíte i Vy, dospělí!

Každý příběh nese ponaučení – a přitom se dětem nic nenutí! Když mi manžel povídá o svém dětství v Nepálu, mluví o pohádkách a polo-náboženských příbězích, které slýchával i ve škole. Všechny ukrývají ponaučení, která nenásilně vedou k přirozené, láskyplné morálce. ❤️

Starší děti si můžou přečíst knihu samy. Obrázky malovala úžasná Terilla a hlavním konzultantem textů byl živoucí Leo, můj prostřední syn, kterému bude sedm. Písmenka jsou velká tak akorát pro začínající čtenáře a zároveň dospělé, kteří budou číst prckům.

Kniha je pro děti i dospělé! (Alespoň jsme se o to snažili…) Věřím, že stěžejní příběh o Leovi a Yetim, který spojuje tradiční nepálské pohádky dohromady, inspiruje všechny věkové kategorie. OK, upřímně – všechny věkové kategorie kromě puberťáků.

Když budete chtít, knížku Vám podepíšu! ❤️ Už se to nějak stalo tradicí, že když vyjde nová knížka, tak podepisuju, podepisuju… a dovolím si tak prožít vděčnost za každý nákup (a totálně se zničit :)). Stačí napsat do poznámky k objednávce, že chcete podpis – a budete ho tam mít.

Pohádková kniha

Pohádková kniha

444 Kč
222 Kč
18 €
11 € na Slovensko


Pohádková kniha s překvapením

Pohádková kniha s překvapením

499 Kč
299 Kč
20 €
13 € na Slovensko


Z mojí nejoblíbenější pohádky: O opičce Mamatě, která zachránila rodinu před velkou žízní…
Podle Lea je to strašidelné, ale nebojte, stejně jako všechny příběhy v knížce – dobře to dopadne!

Kdysi dávno, na konci velmi suchého období sucha, v džungli na úbočí Himálaje málem umřela opičí rodinka žízní. Táta byl velký a statečný, ale před vůlí Přírody mu byla statečnost k ničemu. Nebál by se zamířit k jezerům nebo potokům pro vodu a poprat se tam třeba i s tygry. Jenže se nebylo prát o co. Toho roku všechno vyschlo a sami tygrové skučeli žízní a namísto nebezpečných šelem připomínali sešlé, krotké kočičky.

Opičí máma byla z horka snad ještě zoufalejší. Běžně měla kulaté bříško, které její dcerka Mamata používala jako polštář na spaní. Ještě před pár měsíci byly její paže silné a nejraději na světě s nimi objímala právě Mamatu. Teď ale maminka připomínala spíš kostru, vyschlou a smutnou.

...

O lidech se mezi zvířátky vypráví strašlivé věci. Kácejí stromy jen proto, aby je pálili! Každý v divočině se přece ohni vyhýbá a dobře ví, že plameny sežerou všechno, co se jim postaví do cesty. Jen lidé si zahrávají s ohněm. Doslova. Navíc do džungle odhazují všemožné odpadky a pak se tam nedá dýchat ani jen tak pobíhat. Mamata má kamarádku, které na noze uvízla jakási plechovka, která nejde a nejde sundat. Naučila se s tím žít, ale je to mnohem těžší, protože kudy chodí, vydává zvuky, jako by se blížil cirkus. No řekněte, pomáhá jí takováhle „bota“, když se snaží schovat před dravci?!

...

„Je to moje vina!“ říkala si opička Mamata. „Rodiče vždycky celý den trávili na sluníčku, jen aby přinesli dost vody pro mě. Já jim nikdy nepomohla a přitom toho pokaždé vypila nejvíc. Teď kvůli mně umřou!“ Brečela a brečela, ale pak se podívala na rodiče a všimla si, že i když jsou vysílení a hubení, pořád klidně oddechují. Neumřeli, jenom spí. „Ještě je čas!“ usmála se Mamata na svět a vyběhla ze dveří vstříc vysušenému lesu. Rozhodla se nevrátit se domů dřív, než sežene pro mámu i tátu aspoň po vědérku vody.

Pohádková kniha

Pohádková kniha

444 Kč
222 Kč
18 €
11 € na Slovensko


Pohádková kniha s překvapením

Pohádková kniha s překvapením

499 Kč
299 Kč
20 €
13 € na Slovensko
Když teď objednám, kdy mi knížka dojde?

Pohádky jsou napsané, teď to ještě zbývá „učesat“ a doplnit spoustou ilustrací. Pak budeme potřebovat pár týdnů na tisk. Knížka vyjde na podzim 2021 a nejpozději do Vánoc ji budete mít doma.

Zní to zajímavě, ale co když se mi to nebude líbit?

Ukázky textů i obrázků najdete výše na této stránce. Věřím, že napoví, jestli tato knížka bude Váš šálek kávy… ;) Každopádně pokud se Vám zboží nebude líbit, nabízím GARANCI SPOKOJENOSTI, v rámci které mi prostě balíček vrátíte zpět a já vrátím peníze. Nepoškozené knihy můžete kdykoli vrátit (klidně až za rok, neomezuju se zde na běžných 14 dní pro e-shopy)!

A tomu mám jako věřit proč?

Protože to slibuju. :) Anebo protože už má spousta z Vás moje knihy doma! Koukněkněte, co mi píšou jiní na Facebooku… Jsem za to tak vděčná, že skoro ani nevěřím svým očím. Každopádně připomínám GARANCI SPOKOJENOSTI.

Pro jak staré děti je knížka?

Vynasnažila jsem se to napsat tak, aby se kniha líbila těm nejmenším, kterým budou předčítat dospělí, jejich starším sourozencům i těm dospělákům, co budou číst. Osmileté až desetileté dítě zvládne knížku přečíst samo. Po konzultaci s mým sedmiletým Leem jsme zařadili ilustraci takřka na každou stránku. Jediná skupina, kterou to nejspíš nenadchne, jsou puberťáci. I když kdoví, asi není puberťák jako puberťák! :)

Mohu tuto knihu objednat spolu s módou z Vašeho obchodu Thao?

Z technických důvodů bohužel ne (ve skladu bychom se zbláznili a účetní by nás zabil ;)).

Můžu knihu věnovat jako dárek?

Samozřejmě! Stačí do adresy zadat, kam chcete knihu doručit, třeba přímo obdarované/mu. Faktura, na které jde vidět cena knihy, půjde elektronicky na Vámi zadaný e-mail, tedy se nemusíte bát, že by obdarovaný/obdarovaná informaci o ceně obdržel. Mlčíme jako hrob!

Pohádková kniha

Pohádková kniha

444 Kč
222 Kč
18 €
11 € na Slovensko


Pohádková kniha s překvapením

Pohádková kniha s překvapením

499 Kč
299 Kč
20 €
13 € na SlovenskoPohádková kniha

Pohádková kniha

444 Kč
222 Kč
18 €
11 € na Slovensko


Pohádková kniha s překvapením

Pohádková kniha s překvapením

499 Kč
299 Kč
20 €
13 € na Slovensko