Michaela „Mysha“ Gautam
#máma #podnikatelka #sponzorka #partnerka #žena

Jsem máma tří synů, která na mateřské vybudovala obchod s módou Thao s milionovými obraty. Ze zisku pomáháme dětem v nouzi v Česku a Nepálu. Jsem zakladatelka, provozovatelka a hlavní sponzorka domova pro desítky opuštěných dětí v Nepálu. Autorka bestsellerů Mé nepálské lásky a Mé nepálské trable.

Ve svých knihách popisuju drastickou realitu dnešního rozvojového světa, snažím se naznačit, že nikdo z nás není bezmocný, osobně se zpovídám ze všeho možného (ha!) a mezi řádky “podsouvám” své světonázory. ;) Jsem vášnivá propagátorka teorie, že vesmíru nejlépe prospějeme, budeme-li s čistotou v srdci dělat to, co nás nejvíc naplňuje. I kdyby to mělo na první pohled vypadat jako chyby. Milovnice dobrého jídla a vína, zen buddhistka čekající na pomyslnou „ránu holí“ a člověk, který věří v nekonečnou Lásku, Dobro a sílu Vesmíru.

Moje máma vždycky říkala, že “všechno jde, když se chce”. Tomáš Baťa zase, že “příklad není nejlepším způsobem, jak někoho něco naučit, ale že je to jediný způsob”. Obojí jsem pojala za svoje.Mým velkým přáním je inspirovat a motivovat ty, kteří o to stojí. Napadlo mě i koučovat, mít motivační přednášky, dělat workshopy a třeba psát knihy v tomto duchu, protože mně osobně tyto věci od ostatních svého času velmi pomohly. Nakonec jsem si řekla, že nejvíc “dosáhnu” tím, když budu co nejopravdověji žít právě podle toho, co bych hlásala. Na lidech mi vždycky nejvíc vadilo pokrytectví. Tak se vynasnažím nebýt pokrytcem ani sama před sebou. Tu a tam napíšu nějaké zamyšlení na blog, ale to zásadní je a bude v knihách. Proč? Protože mě psát baví! :)

Když jsem byla mladší, ještě než jsem dosáhla toho, čemu většinová společnost říká "úspěch", myslela jsem si, že úspěšní lidé nemají propady, strachy a pochybnosti. Už si to nemyslím. V souvislosti s úspěchem a “chybami” mi dnes připadá trefnější říct, že úspěšní (na rozdíl od ostatních) chápou, že "i pád na hubu je krokem vpřed”! ;) Můžete mě sledovat třeba na Facebooku, pokud Vás zajímají (nejen) moje více či malá zakopnutí. Každopádně co chci říct především: Nebojme se padat!

A co že to vlastně dělám (kromě psaní knih)?


Založila jsem a vedu neziskovou organizaci Thao.

Provozujeme domov pro děti v Nepálu – jedné z nejchudších zemí světa. Věříme v důležitost vzdělání, a proto všem našim svěřencům platíme školné na soukromé škole. Dáváme chudým dětem a sirotkům šanci užít si dětství naplno. Bez starostí. A s úsměvem! Víme, že nespasíme svět, ale nesmíříme se s tím nedělat nic.
Více informací přímo na webu neziskovky.

Jsem majitelka obchodu s nepálskou módou Thao.

Značka THAO spojuje obchod s originální módou ruční výroby a neziskovou organizaci. Pomáháme dětem v nouzi v Česku a Nepálu. Naším cílem je taky dávat nepálským chudým krejčím a švadlenám práci, a tím šanci na lepší život. Zakládáme si na férovém obchodování. Chceme, aby naši řemeslníci pracovali v bezpečných podmínkách, dostávali slušnou odměnu a jejich práva byla vždy respektována a dodržována. Věříme ve vztahy a dlouhodobá partnerství. S našimi dodavateli pracujeme od našeho vzniku a díky tomu můžeme neustále zlepšovat jejich podmínky. Dáváme lidem práci, aby nebyli závislí na západních charitách, ale uměli se o sebe postarat. Ze zisku sponzorujeme provoz stejnojmenného dětského domova v nepálském Káthmándú.
Více informací www.Thao.cz


Můj nejstarší syn Theo v Thajsku (2015)

S dětmi v Bhaktapuru, Nepál (2015)


Na našem webu používáme a zpracováváme cookies. Tím, že stránku využíváte, s tím uvádíte svůj informovaný souhlas. V případě nesouhlasu je bohužel nutné, abyste web opustili. Děkuji za pochopení. S úctou, Michaela Gautam